Aby rozwijać się w roli rekruterki, koniecznie musisz najpierw zwrócić uwagę na podstawowe rzeczy, które rządzą Twoją motywacją. Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na pytanie DLACZEGO? Kiedy świadomie pogłębiasz swoją wiedzę i praktykę, kiedy za tym działaniem kryje się Twój wyższy cel, czujesz determinację i satysfakcję, a o to przecież chodzi w naszym rozwoju zawodowym.

Ja piszę ten blog i pracuję nad kursem dla Ciebie, ponieważ wierzę, że jakość prowadzonych rekrutacji może być lepsza na naszym rynku. Mam misję, aby pomagać rozwijać się osobom takim, jak ja, bo wierzę, że można to osiągnąć. Bo sama to osiągnęłam własną pracą.

Ty też możesz to osiągnąć. Możesz być najlepszą rekruterką w swoim otoczeniu, musisz tylko wiedzieć dlaczego chcesz nią być…

INSPIRUJĄCE WIDEO

Zachęcam Cię do obejrzenia wystąpienia jednego z najbardziej znanych mówców inspirujących, który wprowadził do biznesu pojęcie złotego kręgu. Mówi w nim o tym, że żeby sprzedawać skutecznie, trzeba właśnie wiedzieć dlaczego to robimy, ponieważ ludzie właśnie za tym podążają, za ideą. Możesz teraz pomyśleć: „ale ja przecież nic nie sprzedaję”. Nic bardziej mylnego. Sprzedajesz swoją markę, swoje idee w świecie rekrutacyjnym. 

Jeśli obejrzałaś nagranie Simona Sineka, wiesz już jak ważne jest zwrócenie uwagi na to, dlaczego coś robimy. I jak może to pociągnąć za Tobą innych ludzi. Ma to również przełożenie bezpośrednio na nasze działania, o których wspominał w nagraniu Simon: „Jeśli zatrudniasz ludzi tylko dlatego, żeby zrobili swoją pracę, będą pracować dla pieniędzy. Jeśli natomiast zatrudniasz ludzi, którzy wierzą w to, co wierzysz Ty [Twoja organizacja], będą pracować dla Ciebie z poświęceniem”. I czy nie o to chodzi nam w rekrutacjach? Żeby zatrudniać osoby, które wierzą w działalność organizacji, utożsamiają się z jej misją i wartościami? Oczywiście, że tak!

ZDIAGNOZUJ SWOJE „DLACZEGO”

Wykonaj zatem zadanie i koniecznie zapisz sobie na kartce swoje DLACZEGO, odpowiadając na poniższe pytania. Poniżej możesz również pobrać gotowe ćwiczenie do uzupełnienia 🙂

  1. DLACZEGO chcesz zostać i rozwijać się jako rekruterka? Co się za tym kryje?
  2. DLACZEGO jest to dla Ciebie ważne?
  3. DLACZEGO bycie i rozwijanie się w rekrutacjach jest ważne dla firmy, w której pracujesz?
  4. DLACZEGO bycie i rozwijanie się w rekrutacjach jest ważne dla kandydatów, z którymi pracujesz?

Kiedy odpowiesz sobie na te pytania, z pewnością poczujesz większą moc do działania i będziesz mogła wracać do tej kartki za każdym razem, kiedy dopadną Cię chwile zwątpienia, a takie na pewno się pojawią. Zajrzyj wtedy do tych notatek i przypomnij sobie DLACZEGO to robisz.